Gelin Eli Yapılışı?

Gelin Çiçeği Malzemeleri Nasıl Seçilir?

Gelin çiçeği malzemeleri çiçeğin ana temasını oluşturacak malzemeler ve süsleme materyalleri olmak üzere iki grupta incelenmektedir. Ana materyaller canlı ya da yapay çiçekler, aranjman için gerekli yardımcı bitkiler, süsleme malzemeleri ise tül, boncuk gibi akla gelecek her türlü malzemedir

Gelin çiçeği malzemeleri içinde en önemlisi çiçeğe karar vermektir. Çiçek canlı mı, kurutulmuş mu yoksa yapay mı olacak, nasıl bir tasarım yapılacak bunlar uzun uzun düşünülmesi gereken konulardır. Öte yandan çiçeği belirleme konusunda gelinlik, düğün teması, yapılacak organizasyon gibi konular da belirleyici olmaktadır.

Gelin çiçeği için nasıl bir çiçek kullanılacağına karar verilmesi

 

Gelin çiçeği arajmanında kullanılacak yardımcı bitkiler;Bunlar genellikle çiçekçilerin de kullandığı canlı ya da yapay bitki parçalarıdır. Gelin çiçeği malzemeleri seçildikten sonra bunları bir tasarım dâhilinde bir araya getirecek yardımcı elemanlardır aslında bu bitkiler. Gelin çiçeğine en çok yakışan, doğal duran yardımcı elemanlar seçilmelidir.

Tül, kurdele ve boncuk gibi süsleme malzemeleri

Süsleme işi olarak kullanılacak gelin çiçeği malzemeleri temaya göre farklılaşmaktadır. Bu nedenle seçim yapmadan önce nasıl bir tasarım istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin vintage konsepti için Fransız danteli tüller, pudra tonları ve sutaşı şeklinde kurdeleler kullanmanız daha doğru olacaktır.

Elbette ki bir gelin çiçeği oluşturmak için sadece ana malzemelere ihtiyacınız olmayacak. Aynı zamanda ara yani yardımcı araç gereçleri kullanmanız gerekecek. Ortaya çıkarılacak işin kaliteli ve şık olması için bu ara malzemelerin kaliteli olmasını öneriyoruz. Düşünsenize tam düğün sırasında iyi yapıştırılmadığı için buketinin bozulmasını kim ister ki.

Canlı renkler kullanılarak tasarlanan gelin çiçeği güzel bir görüntü sergilemektedir. Mor, beyaz, pembe, krem güllerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan hoş görüntü gelin adaylarını büyülemektedir.

Kuru gelin el çiçeği modeli gelin adayları tarafından sevilen bir modeldir. Kuru çiçeklerin bir araya gelmesi ile yapılan gelin çiçeği güzel kokusu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hoş ve renkli bir görünüme sahip gelin el çiçeği çok satılan modeller arasında yerini almıştır. Evinizde kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir modeldir.

» Üye Girişi » Üye Ol » Sipariş Takip


» Genel Bilgiler » Müşteri Hizmetleri » Faydalı Bilgiler » İletişim
» Hakkımızda » Çiçek & Bitki Bakımı +90 248 325 68 94
» Hizmetlerimiz » Kime ne gönderilir? +90 538 388 62 23
» Mesafeli Satış Sözleşmesi » Ödeme » Çiçeklerin anlamı siparis@burduracicek.com
» İptal & İade Prosedürü » Güvenlik » Özel Günler
» Sık Sorulan Sorular » Teslimat » Burçlar ve Çiçekler

Copyright© 2019 Çağdaş Çiçekçilik Tüm Hakları Saklıdır

 

 


burdur çiçekçi